KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 13546072
nr 1354 6072
Lisa Larson
(1931-2024), Sverige
Skulptur, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Lusthuset Nyckelviken. Signerad, daterad 1986, "Ex. Nr1". Höjd: 19 cm
Lisa Larson, småländsk formgivare och keramiker född 1931, död 2024.
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
måndag 19 oktober 2020
kl 18:32:06
19/10 17:28:29
300 kr
19/10 18:23:03
Lisa Larson
Läs mer om Lisa Larson